Дреново (Правишко)

(Пренасочено од Дреново (Правишта))


Дреново
Дреново is located in Грција
Дреново
Дреново (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Дреново — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди