Дереќој

поранешно село во Драмско, Егејска Македонија
Дере Маала
Дере Маала is located in Грција
Дере Маала
Дере Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Дере Маала е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди