Девла — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Девла
Девла во рамките на Егејска Македонија
Девла
Местоположба на Девла во Егејска Македонија
Девла на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402010502

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди