Водорина е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Водорина
Водорина во рамките на Егејска Македонија
Водорина
Местоположба на Водорина во Егејска Македонија
Водорина на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди