Влашка Блаца

село во Кајларско, Егејска Македонија


Влашка Блаца — село во Егејска Македонија.

Влашка Блаца
Влашка Блаца во рамките на Егејска Македонија
Влашка Блаца
Местоположба на Влашка Блаца во Егејска Македонија
Влашка Блаца на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1403040101
Влашка Блаца на Ризницата

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Родени
Семејно потекло

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди