Бешишли

село во Солунско, Егејска Македонија


Бешишли (Бехшишли или Башишли) — солунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Бешишли
Бешишли во рамките на Егејска Македонија
Бешишли
Местоположба на Бешишли во Егејска Македонија
Бешишли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706030102

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди