Ана Милчевска

македонска фудбалерка

Ана Милчевска (родена на 23 август 2003 година) е македонска фудбалерка која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.

Меѓународна кариера уреди

Милчевска дебитираше за репрезентацијата на Македонија на 25 ноември 2021 година, против Северна Ирска.[1]

Врски уреди

Наводи уреди

  1. „North Macedonia vs Northern Ireland“. Global Sports Archive. Посетено на 8 December 2021.