Адалисолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Адали
Адали во рамките на Егејска Македонија
Адали
Местоположба на Адали во Егејска Македонија
Адали на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706030301

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди