AllMovie

(Пренасочено од Allmovie)

AllMovie[2] (претходно All Movie Guide) е онајлн база на податоци со информации за филмови, телевизиски програми и филмски глумци.[3] Од 2013 година, AllMovie.com е во сопственост на All Media Network.[4]

AllMovie
Allmovie Logo.png
Достапно наАнглиски
СопственикAll Media Network
СоздавачMichael Erlewine
Мрежно местоallmovie.com
Место на Алекса 77,796
(февруари 2017)[1]
КомерцијалноДА
РегистрацијаНе
Пуштено1998; пред 22 години (1998)
Тековна состојбаОналјн

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди