.td

највисок државен домен на Чад

.tdнајвисок државен домен за Чад.

.td
Воведен1997
Тип на доменНајвисок државен домен
СостојбаАктивен
РегистарSociété des télécommunications du Tchad
ПокровителSociété des télécommunications du Tchad
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Chad
Фактичка употребаНе е многу користен
СоставРегистрациите се на второ ниво

Надворешни врскиУреди