Штокбах е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Штокбах
Местоположба
Физички особености
УстиеВипер (Зале)
Особености на сливот

Поврзано

уреди

51°37′27″N 11°24′12″E / 51.62417° СГШ; 11.40333° ИГД / 51.62417; 11.40333