Шахот во 1939 година

Години во шахот
Поврзани теми од периодот


НастаниУреди

РодениУреди

ПочиналеУреди

НаводиУреди

  1. „List of players who remained in Argentina in 1939 (notes in Spanish)“. Архивирано од изворникот 2006-05-24. Посетено на 2006-05-24.
  2. http://www.geocities.com/SiliconValley/Lab/7378/history.txt

Надворешни врскиУреди

1939 низ таблите Архивирано на 4 јануари 2009 г.