Отвори го главното мени

Bibcode{{{id}}}

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Овој шаблон има за цел да овозможи едноставена стандардизирана врска до бибкодови. Пример, {{bibcode|1998ApJ...508L..81K}} ќе даде Bibcode1998ApJ...508L..81K.

Види исто такаУреди