Отвори го главното мени

Шаблон:Преименување на податотека

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Податотеките што го содржат овој шаблон се додаваат во Категорија:Податотеки за преименување. Ако не се дадени предлози за ново име, податотеката се додава во Категорија:Барања за преименување на податотеки.

УпотребаУреди

{{преименување на податотека|ново име|причина}}

  • Не го вклучувајте префиксот „Податотека:“ или „Слика:“.
  • Ова е само за податотеки. За галерии, категории и шаблони, користете го {{преместување}}.

ПримерУреди

{{преименување на податотека|Ново име.jpg|Името на сликата е грешно напишано.}} дава: