Чобанли (Кожанско)

Чобанли
Чобанли is located in Грција
Чобанли
Чобанли (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Чобанли е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди