Црква „Св. Климент Охридски“ - Ново Коњарево

„Св. Климент Охридски“ — црква која се наоѓа во Ново Коњарево, Општина Ново Село. Црквата била изградена во 2003 година.

Црква „Св. Климент Охридски“
македонска православна црква
Епархија Струмичка
Архијерејско намесништво Струмичко
Парохија Струмичка
Местоположба

Карта

Место Ново Коњарево
Општина Ново Село
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Климент Охридски
Изградба 2003
Архитектонски опис

Галерија уреди

Надворешни врски уреди