Црква „Св. Атанасиј“ - Ораовица

црква во селото Ораовица

Црква „Св. Атанасиј“ — црква која се наоѓа во Ораовица, Општина Радовиш.

Архангел Михаил
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Местоположба

Карта

Место Ораовица
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Атанасиј
Архитектонски опис

Галерија уреди

Надворешни врски уреди