Цапрани
Цапрани is located in Грција
Цапрани
Цапрани (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Цапрани или Џајран (денес Неја Скиони) — село во Касандра, на истоимениот крак на Халкидик во Егејска Македонија, денес во Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди