Хисаши Куросаки (роден 8 мај 1968) — јапонски фудбалер.

Јапонија Хисаши Куросаки
Лични податоци
Роден на 8 мај 1968(1968-05-08)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1987–1992 Honda
1992–1997 Kashima Antlers
1998–1999 Kyoto Purple Sanga
2000 Vissel Kobe
2001 Albirex Niigata
2002–2003 Omiya Ardija
Репрезентација
1989–1997 Јапонија Јапонија 24 (4)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1989 7 1
1990 2 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 1 0
1994 1 0
1995 10 3
1996 2 0
1997 1 0
Вкупно 24 4

Надворешни врски

уреди