Фуркач — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Фуркач
Фуркач во рамките на Егејска Македонија
Фуркач
Местоположба на Фуркач во Егејска Македонија
Фуркач на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402010402

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди