Ферид Дебах (роден на 19 јули 1976 во Париз) е актер, директор, сценарист и продуцент со француска и алжирска националност. Тој исто така е познат како професионален фотограф и политичар.

Ферид Дебах
Роден(а)Ферид Асад Дебах
19 јули 1976 (1976-07-19) (46 г.)
Париз, Франција  Франција
Националност Франција
 Алжир
Занимањережисер
сценарист
продуцент
фотограф
политичар
Активен период1996–денес
Значајни делаArt'n Acte Production
Le bourreau des innocents
Страница
http://www.fariddmsdebah.com

ЖивотописУреди

Политичка кариераУреди

ФотографУреди

Признанија и наградиУреди

Признанија

Награди

ФилмографијаУреди

КиноУреди

РекламиУреди

ВидоеУреди

БиблиографијаУреди