ФК Маџари Солидарност


ФК Маџари Солидарост е фудбалски клуб од Маџари, Скопје. Клубот игра на стадионот „Борис Трајковски“. Клубот моментално се натпреварува во Третата фудбалска лига - Север.

Маџари Солидарност
Целосно име Фудбалски клуб Маџари Солидарност Скопје
Основан 1992; пред 29 години (1992)
Распаднат {{{распаднат}}}
Стадион Стадион „Борис Трајковски“
Капацитет 2,500
Претседател Зоран Мирковиќ
Тренер Раде Каранфиловски
Лига Трета македонска лига - Север
2014/15 3ти
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес

ИсторијаУреди

Основан е во 1992 година со фузирањето на ФК Маџари и ФК Солидарност.

 
Старото лого на ФК Маџари Солидарност