Украдениот накит (филм од 1931)

Украдениот накит (англиски: The Stolen Jools) - американски филм од 1931 година, во режија на Вилијам Ц. Мек Ген. Главните улоги ги играат: Бастер Китон, Џоан Крафорд, Едвард Г. Робинсон итн.[1]

СодржинаУреди

Во Лос Анџелес, полициските детективи ја истражуваат кражбата на накитот на глумицата Норма Ширер, која се случила за време на годишниот бал...

НаводиУреди