Тумба (Ениџевардарско)

село во Ениџевардарско, Егејска Македонија


Тумба
Тумба во рамките на Грција
Тумба
Тумба (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Тумба — село во Ениџевардарско, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди