Отвори го главното мени

Тросково е село во Општина Симитли.


Тросково
Карта
Општина: Општина Симитли
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

Село Тросково се наоѓа во планински реон. Сместено е во источните падини на Влахина планина, на надморска височина од околу 500 м

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Тросковски манастир "Свети Архангел Михаил"

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди