Тобиас Крик (германски: Tobias Krick, 22 октомври 1998, Бинген на Рајна) е германски одбојкар кој игра за Јунајтед Волеј Рејна-Мајна и германската репрезентација . Учествувал на Европскиот шампионат во одбојка за мажи во 2017 година .[1]

Тобиас Крик

Спортски достигнувањаУреди

КлупскиУреди

  • 2016, 2017 Бронзен Медал / Германска лига

РепрезентацијаУреди

  • 2017 Сребрен Медал /Европско првенство

НаводиУреди