Сува Бања

село во Нигридско, Егејска Македонија


Сува Бања
Сува Бања is located in Грција
Сува Бања
Сува Бања (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Сува Бања или Суха Бања — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди