Список на реки во Јужен Судан

список на статии на Викимедија

Ова е список на реките во Јужен Судан. Да напоменеме дека можеби овој список не е целосен.

РекиУреди

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди

Топографија на Јужен Судан Архивирано на 20 септември 2011 г.