Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

31 декември 2011

26 декември 2011

  • 22:4422:44, 26 декември 2011 разл истор −183 ХераДатум:26.12.2011.Опис:ја преправив грешката што сум ја направил.Видеотека:додадов слика со Зевс и Хера.
  • 22:4122:41, 26 декември 2011 разл истор +4.323 ХераДанило Крстовски.Датум:26.12.2011.Опис:напишав за култот кон Хера,за нејзиното име од каде потекнува и што значи,нејзиниот пандан во римската

25 декември 2011

24 декември 2011

  • 21:5121:51, 24 декември 2011 разл истор +1.395 Н ПријамСоздадена страница со: Пријам (грчки:Πρίαμος) бил крал на Троја.Пријам бил крал за време на Тројанската вој...

21 декември 2011