Придонеси на корисникот 89.205.125.236

Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

1 декември 2018

  • 19:3319:33, 1 декември 2018 разл истор +24 ФудбалИзбришав поим "ЕНЦ" којшто официјално не постои во фудбалската терминологија.Зборот "ЕНЦ" т.е. поточно "ЕНАЦ" се користи за терминот "рака",од англиски "hand"(хенд).Веројатно поради незнаење и погрешно интерпретирање,од "хенд" станал "хенц",а од тоа "енц" Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник Уредување од прилогот за Андроид