Придонеси на корисникот 85.30.111.214

Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

9 март 2017

25 јануари 2016

29 јануари 2014

15 октомври 2013

5 октомври 2012

  • 09:4309:43, 5 октомври 2012 разл истор +1.960 Н ДуглазијаСоздадена страница со: '''Дуглазија''' е зимзелено дрво од родот Pseudotsuga, од фамилијата борови - Pinaceae. Други по...

24 септември 2012

20 септември 2012

17 септември 2012

14 септември 2012

  • 10:5010:50, 14 септември 2012 разл истор +1.537 Н ХарпијаСоздадена страница со: Во грчката митологија, харпија (Грчки: ἅρπυια, harpyia; Лат: harpeia) е еден од крилестите ду...

25 јули 2012

30 март 2012

20 март 2012

5 март 2012

13 февруари 2012