Разлика помеѓу преработките на „Џон Доуленд“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: it:John Dowland, ru:Доуленд, Джон)
с
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Earl of Essex Galliard.ogg|title=Галијардата на грофот од Екекс (''The Earl of Essex Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Frog Galliard.ogg|title=Жабјата галијарда (''The Frog Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=John Dowland-Can She Excuse.ogg|title=Може ли таа да ми прости (''Can She Excuse'')|description=Консортконсорт со пеење|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen end}}