Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Русија“

Одземени 8 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: yo:Flag of Russia)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Flag of Russia.svg|мини|десно|200п|Државното знаме на Руската федерација]]
'''Државното знаме на Руската федерација''' претставува [[правоаголник]] со три бои, од кој најгорната е бела, средната е сина и најдолната е црвена. Односот помеѓу ширинатаШирината и должината есе во размер 2:3.
 
== Видете исто така ==