Разлика помеѓу преработките на „1961“

Додадени 424 бајти ,  пред 9 години
с (Бот Додава: pa:੧੯੬੧)
== Настани ==
 
*[[3 јануари]] - [[САД]] ги прекинаа дипломатските односи со [[Куба]]. Во април истата година кубанската армија и кубанскиот народ ја попречија инвазијата на кубанските контрареволуционери кои со помош на САД се истоварија во [[Лас Вегас]].
*
 
== Родени ==