Разлика помеѓу преработките на „1507“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: gan:1507年)
с (Бот: козметички промени)
== Родени ==
 
* [[1 октомври]] - [[Јакопо Бароци да Вињола]], влијателен [[италија]]нски [[архитект]] и [[архитектонска теорија|теоретичар]], еден од распространувачите на [[Ренесансна архитектура|ренесансниот стил]] во Европа.
 
== Починале ==
941.847

уредувања