Разлика помеѓу преработките на „1097“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: qu:1097)
с (Бот: козметички промени)
== Настани ==
 
* [[Прва Крстоносна војна|Првата Крстоносна војна]] стигнува до [[Константинопол]].
* Крстоносците ја опсадуваат [[Никеја]], победуваат во Битката кај Дорилеум, ја освојуваат [[Латакија]] од [[Турци Селџуци|Турците Селџуци]], и започнува опсадата на [[Антиохија]].
 
== Родени ==
941.847

уредувања