Разлика помеѓу преработките на „Пулицерова награда“

с
Бот Додава: my:ပူလစ်ဇာဆု, yo:Ẹ̀bùn Pulitzer; козметички промени
с (Бот Додава: my:ပူလစ်ဇာဆု, yo:Ẹ̀bùn Pulitzer; козметички промени)
 
Некои од најпознатите добитници на наградата се [[Ернест Хемингвеј]], [[Тенеси Вилијамс]], [[Артур Милер]], [[Јуџин Онил]], [[Вилијам Фокнер]], [[Џон Апдајк]] и други.
 
 
[[Категорија:Американски награди]]
[[ml:പുലിറ്റ്സർ പുരസ്കാരം]]
[[ms:Hadiah Pulitzer]]
[[my:ပူလစ်ဇာဆု]]
[[nl:Pulitzerprijs]]
[[nn:Pulitzerprisen]]
[[vi:Giải Pulitzer]]
[[yi:פוליצער פרייז]]
[[yo:Ẹ̀bùn Pulitzer]]
[[zh:普利策奖]]