Пентархија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 53 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Христијанство (со користење на HotCat)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Христијанство (со користење на HotCat))
[[pl:Pentarchia]]
[[sr:Пентархија]]
 
[[Категорија:Христијанство]]