Разлика помеѓу преработките на „Олигархија“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Менува: arz:اوليجاركيه; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: arz:اوليجاركيه; козметички промени)
 
{{Никулец}}
'''
 
[[Категорија:Политички спектар]]
[[Категорија:Форми на владеење]]
 
 
'''
 
[[ar:أوليغاركية]]
[[arz:اوليجارخيهاوليجاركيه]]
[[bg:Олигархия]]
[[bs:Oligarhija]]