Чоир (град): Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ru:Чойр
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: de:Tschoir; козметички промени)
с (Бот Додава: ru:Чойр)
[[nl:Tsjojr]]
[[pl:Czojr]]
[[ru:Чойр]]
[[war:Choir (syudad)]]
2.774

уредувања