Разлика помеѓу преработките на „Хималајска кафеава мечка“

с
Бот Додава: ca:Ós bru de l'Himàlaia
с (Бот Додава: fr:Ours Isabelle)
с (Бот Додава: ca:Ós bru de l'Himàlaia)
[[Категорија:Зоологија]][[Категорија:Животни]][[Категорија:Цицачи]][[Категорија:Мечки]]
 
[[ca:Ós bru de l'Himàlaia]]
[[de:Isabellbär]]
[[en:Himalayan Brown Bear]]
391

уредување