Разлика помеѓу преработките на „Уено (парк)“

Додадени 207 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Уено Парк е дом на многуте бездомници во Токио.
 
<gallery>
Слика:Уено Парк Токио.JPG|Уено Парк е атрактивен и за уметници
Слика:Шинобозу Езерце.JPG|Шинобозу Езерце
</gallery>
 
{{Јапонија-никулец}}
35

уредувања