Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 93 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') е [[музеј]]-[[село]] близу [[Лозница]] во [[Србија]].
 
Познато е како родно место на [[Вук Стефановиќ Караџиќ]]; каaaaдeeeе се наooooоѓа негова реконструирана куќа и споменик. Оваа знаменитост привлекува многу туристи.oвде живеел тој и умрел тука...има почит од никола и оној другиот педер....бог да го прости и да му даде долг живот хахах....бил многу добар со народот ...му биле како роднини
 
 
Анонимен корисник