Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') е [[музеј]]-[[село]] близу [[Лозница]] во [[Србија]].
 
Познато е како родно местоp[p[pp[pместо на [[Вук Стефановиќ Караџиќ]]; кадекаaaaдeeeе се наоѓанаooooоѓа негова реконструирана куќа и споменик. Оваа знаменитост привлекува многу туристи.
 
 
Анонимен корисник