Разлика помеѓу преработките на „Сукре“

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: roa-rup:Sucre, vo:Sucre)
{{Главни градови во Јужна Америка}}
 
[[Категорија:Боливија]]
[[Категорија:Градови во Боливија]]
[[Категорија:БоливијаДепартман Чукисака]]
[[Категорија:Главни градови во Јужна Америка]]
[[Категорија:Сукре]]
Анонимен корисник