Разлика помеѓу преработките на „Марли ле Роа“

Додадени 47 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
Мештаните се нарекуваат „Марлишоа“ (''Marlychois'') или поретко „Марлезиан“ (''Marlésiens'').
 
== Познати личности ==
* Тука починал славниот архитект [[Жил Ардуен Мансар]]
 
== Збратимени градови ==
* [[СликаПодатотека:Flag of Portugal.svg|25px]] [[Визеу]], [[Португалија]]
* [[СликаПодатотека:Flag of Mali.svg|25px]] [[Кита, Мали|Кита]], [[Мали]]
* [[СликаПодатотека:Flag of Germany.svg|25px]] [[Лајхлинген]], [[Германија]]
* [[СликаПодатотека:Flag of the United Kingdom.svg|25px]] [[Марло, Бакингемшир|Марло]], [[Обединето Кралство]]
 
 
== Видете исто така ==
* [[Марли (дворец)|Дворец Марли]]
 
941.847

уредувања