Разлика помеѓу преработките на „Ман (остров)“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: arz:جزيرة مان)
с (Бот: козметички промени)
|image_map = British Isles Isle of Man.svg
|map_caption = {{map caption|location_color=црвено}}
|national_motto = ''{{lang|la|Quocunque Jeceris Stabit}}''{{spaces|2}}<small>([[лат.]])<br />Кај и да го фрлиш, ќе застане.</small>
|national_anthem = „[[Химна на Ман|Наша родино]]“<br />"''{{lang|gv|Arrane Ashoonagh dy Vannin}}''" <small>([[мански јазик|мански]])</small>
|royal_anthem = "[[Боже чувај ја кралицата]]"
941.847

уредувања