Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
**[[Фламенко гитара]]
*Гитари со челични жици:
**[[Челично-жичана акустична гитара]], исто така позната како западна, фолк или кантри гитара
**[[Дванаесет-жичана гитара]]
**[[Џез гитара]]
13.850

уредувања