Разлика помеѓу преработките на „Јао Минг“

Додадени 67 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
{{Внимание}}
{{никулец}}
==Јао Минг==
Јао Минг е роден во Кина и игра за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Висок е 229 cm.
[[Податотека:YaoMingonoffense2.jpg|мини|десно|Јао Минг]]
 
'''Јао Минг''' е кинески кошаркар, роден во Кина и игра за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. ВисокЈао Минг е висок 229 cm.
 
{{биог-никулец}}