Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
|}
 
== Види исто така ==
* [[Листа на најсјајни ѕвезди]]
* [[Листа на ѕвезди по соѕвездија]]
 
== Референци ==
* {{цитирана веб страница
| last = ESA
| authorlink = European Space Agency
| url = http://cdsweb.u-strasbg.fr/viz-bin/Cat?I/239
| accessdate = 2006-12-26 }}
* {{цитирана веб страница
| last = Kostjuk
| first = N. D.
| url = http://cdsweb.u-strasbg.fr/viz-bin/Cat?IV/27
| accessdate = 2006-12-26 }}
* {{цитирана веб страница
| last = Roman
| first = N. G.
941.847

уредувања